چگونه پکیج کار می کند؟

چگونه پکیج کار می کند؟

در مقاله های گذشته درباره پکیج توضیح داده ایم که هرکدام چه انواعی دارند. برای چه استفاده از آنها بهتر است؟ و چرا باید از آنها استفاده کنیم؟ همچنین به سوالاتی من جمله در کجای خانه یا محل کار باید از آن استفاده شود و یا در کجا نصب شود.

اینها معدود سوالاتی بودند که در مقاله های قبلی نوشته شده است. اما حال می خواهیم درباره چگونگی کار کردن پکیج بیشتر بدانیم. پکیج ها که برای گرم کردن خانه هستند، می توانند گزینه مناسبی برای روزهای سرد و زمستان باشند. همچنین موتورخانه ها هزینه های زیادی را می تواند برای شما ایجاد کند.

حتی وجود موتورخانه ها می تواند حجم مکانی زیادی را اشغال کند، اما پکیج ها مکان بسیار کمی را می گیرند و می تواند گزینه مناسبی باشد. همین طور هزینه پکیج ها بسیار به صرفه هستند.

 

پکیج دیواری چگونه کار می‌کند؟

وقتی شیر آب گرم باز می شود، یک سنسور جریان آب را تشخیص می دهد. در این حین جرقه زن مشعل روشن شده و مبدل حرارتی آب جاری را گرم می کند.

بعضی از پکیج ها هستند که مبدل حرارتی دوم دارند. این مبدل باعث می شود که گرمای گاز خروجی آب ورودی را کمی گرم می‌کنند. همچنین وجود ترموستات در این نوع پکیج ها باعث شده میزان گاز مشعل کنترل می شود و دمای از پیش تعیین شده را حفظ می کند.

اگر شعله خاموش شود با تشخصی سنسورهای مخصوص آن و همچنین دستور برد به آن، جریان گاز را قطع می کند و این می تواند ایمنی خوبی باشد. زیرا از جمع شدن گازهای سمی کشنده جلوگیری می کند.

 

پکیج

 

 

قطعات مهم در نحوه کار پکیج

در مقاله های قبلی درباره قطعات مهم پکیج صحبت شده که هرکدام برای چه کاری ساخته شدند. اما برای مرور سریع تر دوباره آنها را یاد آوری می کنیم.

  • واحد کنترل الکترونیکی مانند مغز دستگاه است و عملکرد سایر اجزا را با دستورات به موقع و ایمنی بالا کنترل می‌کند.
  • سنسور جریان آب باز بودن شیر آب را اعلام می‌کند و هشدار می دهد.
  • جرقه زن با دستور برد یا واحد الکترونیکی برای ایجاد شعله جرقه ایجاد می‌کند.
  • مبدل حرارتی یک قطعه فلزی با پره‌ها و لوله باریک مارپیچ است که آب، برای گرم شدن بایستی از آن عبور می‌کند.
  • الکترود تشخیص شعله، وجود شعله در مشعل را تشخیص داده تا درصورت نبود شعله، برد فرمان قطع جریان گاز را بدهد.
  • پمپ چرخش آب، فشار را در لوله کشی پکیج کنترل می‌کند.
  • ترموستات با پایش دمای آب، میزان گاز ورودی به مشعل را تنظیم می‌کند.

 

پکیج ها با برق کار می کنند یا گاز؟

شابد برایتان سوال باشد که پکیج ها با برق کار می کنند یا گاز؟ البته که سوال شما دو جواب دارد. پکیج ها برای خوب کار کردن هم به برق نیاز دارند و هم گاز.

همچنین بسته به نوع مصرف انرژی، ممکن هست که پکیج دیواری آب را با مصرف برق گرم کند. بنابراین پکیج های برقی فقط با برق و پکیج های گازی همزمان با برق و گاز سر و کار دارند.

 

پکیج

 

 

اگر آب قطع شود آیا پکیج از کار می افتد؟

شیر آب گرم در جایی از واحد مسکونی باز می‌شود، پکیج روشن شده و گرمای مورد نیاز برای رساندن آب سرد به دمای مشخص را تأمین می‌کند. در نتیجه با باز شدن شیر آب، سنسورها وجود جریان آب را تشخیص می دهند سپس پکیج کار خود را شروع می کند.   اگر آب قطع شود، وقتی شما شیر آب را باز کنید، آبی جریان پیدا نکرده و در نتیجه پکیج روشن نمی‌شود.

 

پکیج

 

 

آیا زمان قطع برق پکیج کار می‌کند؟

بردهای پکیج با برق کار می کنند. نبودن جریان برق عملکرد جدیدی را به وجود می آورد. به این صورت که نبود جریان برق باعث می شود که دستور جرقه بدهد سپس جریان گاز باز نشود و دیگر پکیج روشن شود.

علاوه بر این ایجاد چرخش آب گرم شده در لوله کشی‌های رادیاتورها هم وابسته به کارکرد پمپ سیرکولاسیون است. بنابراین کل عملکرد پکیج به بودن جریان الکتریسیته بستگی دارد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    درخواست خدمات