ساده ترین روش چاه بازکنی به همراه نکات جالب

ساده ترین روش چاه بازکنی به همراه نکات جالب

Studio shot of stressed sad handsome student standing at pink wall with toilet brush and sponge whining because he hates housework but has to do cleaning after his mother forced him to wash bathroom


حتما برای شما پیش آمده است که در خانه ای باشید و لوله های چاه فاضلاب خانه بسته شود و بوی نامطبوع به وجود آمده شما را وادار سازد که هرچه سریعتر برای باز کردن لوله ها با چاه‌ باز‌کنی تماس بگیرید.
برای چاه باز کردن راه های زیاد و دشواری وجود دارد و در مقابل آن راه های ساده نیز می تواند یکی از گزینه های ما باشد.

یکی از ساده ترین و به صرفه ترین آن ها، لوله بازکنی با چاه بازکن دستی یا تلمبه چاه بازکن است که حتما می تواند به شما کمک کند تا سریع تر مشکل خانه تان را رفع کنید.

قبل از ادامه دادن این موضوع و معرفی روش ها باید به یک نکته مهم اشاره نمود. آن هم این است که  تلمبه چاه بازکن یا چاه بازکن دستی برای گرفتگی های شدید مانند گرفتگی لوله با سیمان مناسب نیستند و نباید از این روش استفاده کنید.

 

 

مهم ترین علائم گرفتگی لوله فاضلاب

یکی از اصلی ترین دلیلی که چاه فاضلاب ظرفشویی، روشویی و چاه حمام یا توالت می گیرد به خاطر دیر تخلیه شدن یا تخلیه نشدن آب است. از سویی دیگر بوی زننده ای که محیط را احاطه می کند، از دلایل دیگری است که حتما باید مراقب باشید تا اشیای خارجی وارد نشود راه آن را نبندد.

زمانی که چاه خانه تان گرفت، و به دنبال روش های ساده، ارزان و سریع تری هستید می توانید ادامه این مقاله را با ما همراه شوید. بهترین گزینه برای باز کردن لوله، استفاده از چاه بازکن دستی یا تلمبه توالت می باشد.

 

چاه بازکن

 

 

تلمبه چاه باز کن دستی

وسیله ای پلاستیکی و آسان که در هر خانه ای به راحتی یافت می شود. چون این ابزار جزء قدیمی ترین وسایل های خانه ها بوده و هست. اجزای تشکیل دهنده این تلمبه چاه بازکن،  یک کاسه پلاستیکی و یک دسته متصل به آن می باشد. روش های جالبی برای کار کردن با تلمبه چاه باز کن وجود دارد.

 

چاه بازکن

 

آموزش باز کردن چاه با چاه بازکن دستی

برای باز کردن چاه با چاه بازکن های دستی باید ابتدا نکات زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. کاسه پلاستیکی را در دهانه لوله یا چاه بگذارید طوری که کامل پوشش دهد.
  2. دسته چوبی (پلاستیکی) را به صورت بالا و پایین حرکت دهید.
  3. بعد از درآوردن مواد اضافی آب گرم را باز کرده و چربی های جمع شده را از بین ببرید.

بر اثر این فشار وارد شده جریان هوای درون لوله یا چاه مواد اضافی گیر کرده در داخل لوله به حرکت در می آورد. شاید تا به اینجا فکر کرده باشید که تمام نکات گفته شده را می دانستید. اما راه حل اصلی در اینجا بیان می شود.

بهتر است اطراف کاسه پلاستیکی مقداری پارافین بمالید. سپس کمی آب را روی محل چاه فاضلاب بریزید. با اینکار میزان چسبندگی لوله باز کن و چاه فاضلاب بیشتر شده و بهتر عمل می کند. حتماً حواستان باشد که دقیق کاسه پلاستیکی چاه را پوشش دهد تا هوای اضافی وارد نشود.

اگر از مواد شیمیایی استفاده کردید، نباید از چاه بازکن دستی استفاده کنید. مخصوصاً زمانی که هنوز مواد شیمیایی در لوله هستند. با آموزش داده شده به راحتی می توانید از شر بوی نامطبوع و گرفتگی چاه خود خلاص شوید.

 

کاربردهای چاه بازکن دستی  

باز کردن لوله های گرفته باید حتما “گرفتگی سطحی” باشد تا بتوانید از چاه بازکن دستی استفاده کنید. از این ابزار پرکاربرد می توانید برای سینک ظرفشویی، روشویی، حمام و سرویس بهداشتی استفاده ببرید. در این بخش به صورت خلاصه و مفید کاربرد و نحوه استفاده را به شما می گوییم.

 

چاه بازکن

 

 

باز کردن لوله وان حمام با تلمبه چاه باز کن:

برای باز کردن لوله وان حمام باید اول درب روی حفره را بردارید. سپس پیچ ها را باز کنید و رابط متصل به حفره را جدا کنید. حالا می توانید از چاه بازکن خود استفاده کنید. کاسه پلاستیکی را بر روش حفره به طور کامل قرار بدهید. با فشار آن را بالا و پایین کنید تا لوله باز شود.

 

چاه بازکنی توالت با تلمبه لوله باز کن:

برای باز کردن چاه توالت باید حتماً از تلمبه چاه بازکن دستی فاضلاب بزرگ، بلند و باکیفیت استفاده کنید. همان طور که در قبل گفته شد باید برای باز کردن کاسه توالت ها، کاسه پلاستیکی را بر روی حفره بگذارید و هوایی وارد آن نکنید. سپس با بالا و پایین کردن آن چاه را باز کنید.

 

اگر خودتان به انجام امور فنی آگاهی ندارید و یا زمان کافی برای انجام این امور ندارید و یا چاه فاضلاب شما، به سرویسی بیش از موارد ذکر شده در این مقاله نیاز دارد؛  آسان خدمات فرهنگ آماده ارائه با کیفیت‌ترین خدمات به شما است و مشکل شما را در کوتاه ترین زمان ممکن حل خواهد کرد.

برای حل مشکل چاه بازکنی کافیست درخواستتان را ثبت کنید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    درخواست خدمات