با معایب کولرگازی پرتابل آشنا شوید

کولر-گازی-پرتابل

در فصل گرما هوا به اندازه ای گرم می شود که دیگر کولرهای معمولی در خانه کفایت نمی کند. در این جور مواقع می گردیم به دنبال بهترین کولرگازی که هم کوچک باشد و هم قیمت خوبی داشته باشد. کولرگازی های پرتابل می تواند یکی از گزینه های ما باشد.

برای آشنایی بهتر با کولرهای گازی پرتابل اینطوری شروع کنیم که برای خانه یا محیط های کوچک مناسب است. همچنین قابلیت نصب کردن آن بسیار ساده است. اما پیشنهاد فرهنگ به شما این است که این کار را به متخصصین بسپرید.

در این مقاله سعی داریم معایب کولرگازی پرتابل را بگوییم.

 

کولرگازی پرتابل چیست؟

کولر گازی پرتابل (portable air conditioner) یا کولر گازی قابل حمل، وسیله ای مناسب برای روزهای سرد و گرم خانه تان است. همان طور که در قبل اشاره کردیم برای خانه هایی که کوچک هستند و به دنبال یک کولرگازی کوچک هستند مناسب است.

این کولرگازی برای مکان های وسیع و بزرگتر از 30 متر کارایی ندارد. همچنین حالت ایستاده و بر روی زمین قرار می گیرند و مانند سایر کولرگازی ها دارای ریموت است. تمام اجزای آن در درون خود کولرگازی وجود دارد و مانند اسپیلت یونیت ها بیرون از دستگاه نیستند.

معمولاً محل های کار یا اتاق های نشیمن از این دستگاه استفاده می کنند.و قدرت سرمایشی و گرمایشی خوبی دارند. کولرهای گازی پرتابل به دوصورت تک خورطومه (single hose) و دو خرطومه (dual hose) برای خروج هوای گرم از داخل کولر به خاطر وجود کمپرسور داخل کولر گازی و تهویه هوای بهتر هستند.

 

کولر-گازی-پرتابل

 

 

معایب کولرگازی پرتابل چگونه است؟

  • سروصدای زیاد:

یکی از معایب کولرگازی پرتابل این است که سر و صدای زیادی را به وجود می آورد. این به خاطر وجود کمپرسور کولرگازی در درون آن است. البته که ناگفته نماند با عایق بندی اطراف آن و با استفاده از تکنولوژی روز این میزان از صدا را کاهش دادند. همچنین در مدل های جدیدتری که وارد بازار شده این صدا را کاهش داده اند. اما بهتر است حتماً قبل از خریدتان آن را روشن کنید و سپس خریداری کنید.

 

  • پایین بودن قدرت کولر گازی:

یکی دیگر از معایبی که این نوع از کولرگزی ها دارند، شامل پایین بودن قدرت کولرگازی است. البته اگر محیط بیشتر از 30 متر باشد این اتفاق می افتد و توانایی گرم کردن یا سرد کردنش کاهش پیدا می کند.

 

کولر-گازی-پرتابل

 

 

  • جاگیر بودن کولرگازی:

کولرهای گازی پرتابل برای تامین برق خود به 2015 آمپر نیاز دارند. همچنین برای کار کردن باید معمولاً در کنار پنجره ای باشند تا لوله های آنها به خارج از خانه هدایت شود. در واقع شما باید جای خوبی داشته باشید تا بتوانید از این نوع کولرگازی ها استفاده کنید.

در واقع قبل از خرید باید حتما به این 3 نکته توجه کنید تا برای شما حداکثر کارایی داشته باشد. درست است که کوچک و قابل حمل است و جزء ویژگی های خوب آن شمار می رود. اما معایب آن را نیز باید حواستان باشد تا بهترین جا و مکان را برای کولرگازی پرتابل در نظر بگیرید.

 

  • حمل سخت پرتابل ها:

شاید معنی پرتابل این باشد که بتوانید آن را به راحتی حمل کنید. اما بعضی از مدل های مختلف پرتابل ها اینگونه نیست و نمی توان آن را به راحتی بلند کرد و جا به جا یا حمل کرد. برای همین قبل از خرید حتماً آنها را بسنجید و شده حمل کنید.

 

کولر-گازی-پرتابل

 

 

  • فرق بین مدل  single hose و dual hose:

کولرهای گازی پرتابل را باید حتما اطلاعات زیادی از آنها را جمع آوری کنید و سپس تصمیم به خرید کنید. چون که در مدل های آن تفاوت وجود دارد. یکی از این تفاوت های چشم گیر وجود مدل  single hose و dual hose است. مدل dual hose خنک کنندگی بهتری دارد و معمولاً افراد زیادی این مدل را ترجیح می دهند که بخرند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    درخواست خدمات