باز کردن لوله های خانگی

باز کردن لوله های خانگی

در این مطلب به شما راهکاری برای ساخت محلول لوله بازکنی به روش خانگی ارائه می دهیم. بسیاری از محلول های شیمیایی که در بازار موجود هستند دارای گاز و اسیدهای مضر می باشند به نحوی که افراد مبتلا به آسم نمی توانند به راحتی از آن ها استفاده کنند و ترجیح می دهند که برای باز کردن لوله ها از محلول لوله بازکنی خانگی کمک بگیرند. اگر شما هم تمایل به ساختن و استفاده از این محلول را دارید تا پایان مطلب با ما همراه باشید

محلول لوله بازکنی 


محلول لوله بازکنی به روش خانگی چگونه درست می شود و چه مزایایی نسبت به محلول های شیمیایی دارد ؟ معمولا در خانه از لوله های زیادی استفاده می کنیم که یکی از پرکاربردترین آن ها لوله ظرفشویی و سینک است. کاربرد مداوم از آن باعث می شود که به تدریج مواد غذایی وارد آن شوند و راه آن را مسدود کنند. برخی از افراد ترجیح می دهند برای باز کردن لوله ها از محلول های شیمیایی استفاده کنند در صورتی که شما می توانید به راحتی اقدام به ساختن محلول لوله بازکنی در خانه کنید. مهم ترین مزیت محلول های خانگی عدم وجود اسید های مضر و گاز های خفه کننده است.
همان طور که می دانید تعداد زیادی از افراد در هنگام استفاده از محلول های شیمیایی نکات مربوط به ایمنی را رعایت نمی کنند و همین مساله موجب می شود تا دچار خفگی بر اثر استنشاق گاز محلول های شیمیایی شوند. اما محلول های خانگی این مشکل را ندارند و در زمان استفاده از آن ها موقعیت ایمن تری برای شما وجود دارد.
باز کردن لوله های مسدود شده کار سختی نیست اما برخی از افراد ترجیح می دهند به محض مشاهده گرفتگی لوله های خانه با لوله باز کنی و چاه بازکنی تماس بگیرند و از خدمات آن ها بهره مند شوند. کمک گرفتن از خدمات شرکت های لوله باز کنی مستلزم پرداخت هزینه است اما شما می توانید در این هزینه صرفه جویی کنید و آن را پس انداز کنید.

 

گرفتگی لوله 


گرفتگی لوله های خانه دارای انواع مختلفی است زیرا هر کدام از آن ها به دلایل مختلفی دچار انسداد می شوند. به همین خاطر اجرای برخی از روش های لوله باز کنی در خانه میسر نمی باشند و باید از یک متخصص کمک بخواهید. اما در این بخش به شما آموزش ساخت محلول لوله بازکنی را می دهیم که به وسیله آن بتوانید لوله هایی با انسداد کم را باز کنید.


آب گرم 


شما به میزان نصف گالن آب گرم نیاز دارید. بهتر است که دمای آب به حد جوش برسد و شما از آب جوش کمک بگیرید. زیرا آب جوش دیرتر سرد می شود و فرصت کافی برای از بین بردن چربی ها در اختیار دارد. روشی که در این بخش برای ساخت محلول لوله بازکنی به شما پیشنهاد می کنیم نیاز به آب گرم و جوش دارد. همان طور که اغلب خانم های خانه دار می دانند آب جوش توانایی شویندگی دارد و حتی اگر بخواهید برای باز کردن لوله های گرفته از محلول های شیمیایی استفاده کنید بهتر است از شب قبل آب جوش در لوله بریزید و اجازه دهید تا صبح تمام چربی های موجود در لوله از بین برود. بدین ترتیب محلول شیمیایی بهتر کار خود را انجام می دهد .


جوش شیرین و سرکه


جوش شیرین و سرکه ترکیبی بسیار عالی به همراه آب جوش تشکیل می دهند که در مدت زمانی کوتاه می توانند اقدام به باز کردن مسدودی لوله کنند. این ترکیب به قدری قوی است که می توانید برای باز کردن توالت هم از آن بهره بگیرید. یکی از بهترین روش هایی که در این خصوص وجود دارد این است که ابتدا جوش شیرین و سرکه را با یکدیگر ترکیب کنید و آن را درون لوله بریزید. پس از اینکه به خوبی لوله باز شد می توانید آب جوش را پشت سر آن بریزید. ترکیب جوش شیرین و سرکه محلولی شیمیایی و اسیدی تولید می کند که کاملا بدون ضرر است و برای خانم های خانه دار ایمن می باشد.
در هنگام ریختن آب جوش به درون لوله و کاسه توالت باید به نکته مهمی توجه کنید. اگر سینک یا کاسه توالت از جنس سرامیک است ممکن است در حین ریختن آب جوش در لوله دچار ترک خوردگی یا شکستگی شود. بهتین روش برای جلوگیری از این مساله این است که چند دقیقه قبل از ریختن آب جوش لوله آب سرد را باز نکرده باشید. زیرا هنگامی که سرامیک سرد است و آب جوش بر روی آن بریزید باعث تغییرات دمایی می شود و ترک می خورد.

محلول لوله بازکنی

ماندگاری محلول در لوله به مدت یک شب 


هنگامی که محلول مورد نظر را در لوله ریختید باید به مدت یک شب صبر کنید تا محلول و آب جوش فرصت کافی برای از بین بردن آلودگی ها داشته باشند. اگر صبح از خواب بیدار شدید و متوجه شدید که لوله همچنان مسدود است باید از روش های دیگر برای باز کردن لوله بهره بگیرید. محلول لوله بازکنی شیمیایی را جزو اولویت دوم بعد از محلول های خانگی قرار دهید. اگر استفاده از محلول های شیمیایی هم جواب نداد می توانید از یک متخصص بخواهید تا به وسیله ابزارهای تخصصی که در اختیار دارد اقدام به باز کردن لوله کند. اما در مواردی که گرفتگی و انسداد لوله شدید نیست استفاده از محلول های خانگی کارساز خواهد بود.

 

نکته مهم در هنگام استفاده از محلول لوله بازکنی 


یکی از نکاتی که در هنگام باز کردن لوله های مسدود و استفاده از محلول های لوله باز کنی خانگی یا شیمیایی باید به آن توجه کرد این است که استفاده مداوم و افراطی از این محلول ها می تواند باعث پوسیدگی و ایجاد خوردگی در لوله ها شود و پس از گذشت مدتی شما را با مشکل بزرگ تری مانند شکستگی و نشت لوله ها مواجه کند. پس تعادل را رعایت کنید و اگر بعد از چند بار استفاده از این محلول ها نتیجه دلخواه را کسب نکردید با شرکت های مربوطه و فعال در این زمینه تماس بگیرید و از آن ها بخواهید تا به محل بیایند و بعد از بررسی موقعیت اقدام به حل مشکل کنند. شرکت های لوله باز کنی دارای نیروهایی مجرب و کارآزموده هستند که ابزارهای حرفه ای در اختیار دارند و به کمک آن ها می توانند هر لوله مسدودی را باز کنند.

محلول لوله بازکنی

در هنگام استفاده از محلول لوله بازکنی خانگی یا شیمیایی از دستکش و ماسک استفاده کنید. همچنین بهره گرفتن از عینک ایمنی نیز می تواند از چشمان شما در برابر پاشش احتمالی محلول مراقبت کند. محلول ها بر اثر تماس مداوم با پوست ایجاد حساسیت می کنند و به صورت قرمزی و خارش بروز پیدا خواهند کرد.
در هنگام استفاده از محلول های شیمیایی و خانگی درب و پنجره را باز بگذارید. زیرا این محلول ها گازهایی تولید می کنند که برای ریه به شدت خطرناک است. البته محلول های خانگی که با سرکه و جوش شیرین ساخته می شوند فاقد این ایراد می باشند. اما بهتر است شما این نکته مهم را درنظر بگیرید و با باز گذاشتن درب و پنجره باعث تهویه هوا و تعویض آن شوید.

آسان خدمات فرهنگ آماده ارائه خدماتی چون چاه بازکنی، نصب شیرآلات، تعمیر پکیج و … می باشد. کافی ست درخواست خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن مای فرهنگ ثبت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    درخواست خدمات