ترفند پاک کردن لکه های چرب آشپزخانه

ترفند پاک کردن لکه های چرب آشپزخانه

ترفند پاک کردن لکه های چرب آشپزخانه


در هرخانه ای که آشپزخانه دارد، لکه های روغن می تواند مشکل ساز شوند. با گذشت زمان اگر این لکه های چرب را از بین نبرید می تواند به آشپزخانه و وسایل داخل آن آسیب بزند. مناطقی که بیشترین چربی روی آنها جمع می شود عبارتند از: کابیت، هود و اجاق گاز.

تمیز کردن این لکه ها توسط پارچه مرطوب کاری بی فایده و اتلاف وقت و انرژی است. بسیاری از پاک کننده ها نیز فایده زیادی برای وسایل آشپزخانه شما ندارد. لکه های چرب آشپزخانه نیاز دارند تا با ترفند بهتری پاک شوند.

پاک کننده هایی که برای لکه های چرب آشپزخانه هستند، می تواند برای سلامتی شما نیز مضر باشد. چون آنها دارای آمونیاک و اسید هستند که می توانند ریه و سلامت پوست شما را به خطر بیاندازند.

 

تکنیک اصلی برای پاک کرده لکه های چرب آشپزخانه

  1. یک دستمال را به روغن معدنی آغشته کنید.
  2. سطح روغنی هود و اجاق گاز خود را با این دستمال تمیز کنید. اگر غلظت سطح وسایل خانه زیاد بود می توانید از مقداری جوش شیزین استفاده کنید.
  3. با استفاده از یک دستمال کاغذی دیگر سطح مورد نظر خودتان را دوباره دستمال بکشید. این امر سریع تر لکه های چرب را پاک می کند.
  4. سپس به مقدار کافی آب گرم و سرکه سفید بزنید.
  5. به وسیله یک اسفنج کابینت های آشپزخانه خود را می توانید از این محلول استفاده کنید. با این وسیله لکه های سبک را تمیز کنید. برای لکه های سرسخت به طور مستقیم از سرکه سفید استفاده کنید. در آخر با استفاده از یک دستمال مرطوب با آب سرد، سطوح مورد نظر خود را تمیز کنید.

 

لکه های چرب

 

 

استفاده از شامپو فرش برای پاک کردن لکه های چرب

برای تمیز کردن چربی های روی کابینت های فلزی می توانید شامپو فرش را در مقداری آب حل کنید. سپس با کمک اسفنج آن را روی قسمت های فلزی به خوبی بکشید تا تمیز شود. در آخر با یک دستمال دیگر سطح آنها را خشک کنید تا هیچ رطوبتی باقی نماند.

اگر کابینت هایتان MDF است، می توانید از همین روش دوباره استفاده کنید. اما نکته که وجود دارد و باید آن را رعایت کنید، برای از بین بردن لکه های چربی مانند وایتکس، شیشه پاک کن و مواد شوینده الکل دار و… به هیج وجه استفاده نکنید.

 

لکه های چرب

 

تمیز کردن چربی هود با پودر لباسشویی

برای تمیز کردن هود راه حل های زیادی وجو دارد. اما بهترین آنها استفاده از پودر لباس شویی است تا لکه های چرب آشپزخانه را پاک کند. پودرهای لباس شویی حاوی مقدار زیادی پاک کننده قوی هستند.

برای تمیز کردن چربی ها از روی لباس همه از این پودرها استفاده می کنند. پس می توان برای پاک کردن چربی های روی هود از پودر لباس شویی استفاده کنید. از آنجایی که پودر لباسشویی بسیار ماده قوی برای پاک کردن چربی هاست، حتماً از دستکش استفاده بکنید.

 

استفاده از آب برنج برای لکه های چرب خانه تان

یک روش مقرون به صرفه و راحت استفاده کردن از آب برنج است. آب برنج فایده های زیادی دارد. یکی از این فواید آن برای پاک کردن چربی ها از روی اجاق و سطوح است. برای اینکه نتیجه بگیرید باید آب برنج را روی کثیفی ریخته سپس صبر کنید تا خشک شود. حالا آن را براحتی پاک کنید.

 

لکه های چرب

 

 

لیمو و جوش شیرین بهترین پاک کننده چربی ها

سطح های روغنی را می توانید با لیمو و جوش شیرین پاک کنید. این دو محلول ترکیب خوبی برای از بین بردن چربی ها است. برای داشتن این محلول ابتدا جوش شیرین را در عصاره لیمو مخلوط کرده سپس با سرعت روی لکه های روغنی و چرب بکشید تا براحتی از بین بروند.

 

لکه های چرب

 

با بوراکس لکه های دیوار را پاک کنید

این ماده طبیعی می تواند لکه های روغنی روی دیوار آشپزخانه را تمیز کند. فقط خمیر بوراکس و عصاره لیمو را تهیه کنید. سپس آن را روی نواحی چرب دیوار بمالید. بگذارید مدتی بگذرد و حالا می توانید آن را به کمک اسفنج یا پارچه پاک کنید.

در این مقاله به خوبی اکثر راه هایی که می توانید به کمک انها لکه های چرب را از بین ببرید را خواندید. حالا نوبت شماست که انتخاب کنید با کدام روش می خواهید لکه های مزاحم را از بین ببرید!

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    درخواست خدمات