عوامل تاثیرگذار بر قیمت پکیج

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پکیج

در این مطلب به عوامل تاثیرگذار بر قیمت پکیج می پردازیم. عواملی مانند ظرفیت حرارتی ، فن ، مبدل ، برند و … بر قیمت این وسیله پرطرفدار و پرکاربرد تاثیر دارند. پکیج های دیواری نسبت به پکیج های زمینی علاوه بر زیبایی از محبوبیت بیشتری نیز برخوردارند و برای محیط های کوچک آپارتمانی گزینه مناسبی به حساب می آیند. در ادامه به بررسی قیمت پکیج و عوامل موثر بر آن اشاره خواهیم کرد.

قیمت پکیج 

قیمت پکیج بر اساس فاکتورهای مختلف تغییر می کند. برندهای مطرح در ایران و جهان مانند ایران رادیاتور ، بوتان و …. اقدام به طراحی و ساخت مدل های متنوعی از پکیج دیواری و زمینی کرده اند که هر کدام از آن ها با ظرفیت های گوناگون و امکانات متنوع در بازار وجود دارند. استفاده از پکیج نسبت به سیستم های موتورخانه ای که در قدیم وجود داشت مزایای بیشتری را نصیب صاحبین خود می کند.

مزایای پکیج نسبت به موتورخانه چیست ؟ 

فضای کم 


موتورخانه هایی که در سال های گذشته در خانه ها وجود داشت فضای بسیار زیادی نیاز داشتند و معمولا این فضا در زیر زمین تعبیه می شد. اما امروزه که خانه ها مساحت کوچکی دارند و اغلب به صورت آپارتمانی ساخته می شوند از فضای بسیار کمی بهره مند هستند. پکیج های دیواری به دلیل عدم نیاز به وجود فضای زیاد گزینه خوبی برای ساکنین آپارتمانها محسوب می شوند. این پکیج ها بر روی دیوار نصب می شوند و از زیبایی قابل قبولی نیز برخوردارند.


کم صدا 


موتورخانه سر و صدای زیادی تولید می کردند و همین امر باعث می شد تا آسایش ساکنین از بین برود. اما پکیج هایی که در حال حاضر تولید می شوند بسیار کم صدا هستند و در حفظ آسایش ساکنین تاثیر زیادی دارند. فقط در صورتی که پکیج ها نیاز به سرویس داشته باشند سر و صدا در آن ها تولید می شود که قطعا بعد از انجام سرویس و پاکسازی از جرم و آلودگی دوباره به کار خود ادامه می دهند و شاهد بهبود عملکرد آن ها خواهید بود.


دمای ثابت


موتورخانه توانایی کنترل دمای آب را به میزان زیاد نداشتند و اغلب با مشکل گرما یا سرمای آب مواجه بودیم. اما پکیج هایی که توسط برندهای مطرح مانند بوتان و ایران رادیاتور تولید می شوند اغلب به صورت دو مبدله هستند که قادر به تنظیم و کنترل دمای آب به میزان دلخواه خواهند بود. وجود دو مبدل حرارتی در پکیج به این معنی است که آب گرم از یک مبدل و آب سرد از مبدل دیگر تامین می شود. اما در خصوص تک مبدله ها وضعیت فرق می کند. زیرا دمای سرد و گرم هر دو از یک مبدل تامین می شوند که این امر می تواند کنترل دمای آب را با مشکل مواجه کند. قیمت پکیج های دو مبدله از تک مبدله بیشتر است.


تعمیر آسان


تعمیر پکیج نسبت به تعمیر موتورخانه آسان تر است و شما را دچار دردسر نمی کند. زیرا پکیج ساختار کوچک تری دارد و تکنسین های بیشتری نیز در این حوزه مشغول به کار می باشند. در حال حاضر شرکت ها و برندهای مطرح دارای متخصصینی هستند مانند آسان خدمات فرهنگ که در صورت نیاز به محل مراجعه می کنند و اقدام به تعمیر پکیج می کنند.

قیمت پکیج

قیمت پکیج و عوامل موثر بر آن


پس از اینکه به بررسی مختصری درباره مقایسه پکیج و موتورخانه پرداختیم و شما را با آن آشنا کردیم نوبت به این می رسد که بر عوامل موثر بر قیمت پکیج اشاره کنیم. بسیاری از افراد در هنگام خرید پکیج سردرگم می شوند و نمی دانند که چه مدل و چه قیمتی برای آن ها موثر است. زیرا اطلاعات کافی در این زمینه ندارند.


دیجیتال یا آنالوگ 


منظور از دیجیتال یا آنالوگ پکیج های دیواری و زمینی چیست ؟ حتما تا به حال پکیج هایی را دیده اید که دارای یک صفحه نمایش دیجیتالی و لمسی بر روی خود هستند. این صفحات دیجیتالی می توانند در بسیاری از زمینه ها مانند تنظیم دمای آب به شما کمک کنند. اگر در سیستم پکیج مشکل و خطایی رخ دهد ارورهای آن بر روی صفحه نمایش دیجیتالی نمایش داده می شود. به همین دلیل تعمیر و عیب یابی پکیج دیواری توسط خودتان یا تکنسین آسان تر خواهد شد.
پکیج های آنالوگ فاقد صفحه نمایش دیجیتالی هستند و همین مساله باعث می شود تا مسیر دشواری را در عیب یابی و تعمیر سپری کنید. هزینه پکیج دیواری آنالوگ نسبت به دیجیتال کمتر است و این مساله به دلیل امکانات کم آن است. شما اگر کدهای خطا را بر روی صفحات دیجیتال شناسید قطعا می توانید خودتان اقدام به تعمیر و عیب یابی آن کنید. زیرا هر کد بیان کننده یک خطا می باشد.


ظرفیت حرارتی پکیج دیواری


ظرفیت حرارتی پکیج های دیواری و زمینی از مهم ترین فاکتورها در قیمت پکیج محسوب می شوند. هر ظرفیتی بیان کننده قدرت پکیج است. به طور مثال اگر متراژ خانه شما وسیع است باید از ظرفیت هایی مانند 28000 یا 36000 استفاده کنید تا نیروی لازم برای گرم کردن خانه وجود داشته باشد. در حال حاضر برندهای مختلف در ایران و جهان پکیج های خود را در ظرفیت های 22000 تا 38000 کیلو کالری تولید می کنند. هر چه ظرفیت حرارتی پکیج بالاتر باشد باید هزینه بیشتری برای خرید آن پرداخت کنید.

قیمت پکیج

نوع مبدل 


همان طور که می دانید از پکیج های دیواری می توان علاوه بر گرم کردن آب مصرفی اقدام به گرم کردن خانه در فصول سرد سال نیز کرد. بدین منظور دو مدار در پکیج های دیواری وجود دارد که یکی از آن ها مسئول گرم کردن خانه و دیگری مسئول گرم کردن آب است. اگر پکیج های دو مبدله را انتخاب کنید از دو مبدل برای این کار استفاده می شود و کیفیت پکیج به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا می کند که قیمت خرید آن نیز بالاتر است. اما پکیج هایی که یک مبدل دارند توانایی گرم کردن خانه و آب مصرفی را به طور همزمان ندارند و اغلب آن ها بعد از گذشت مدت زمانی رسوب می گیرند و راندمان پکیج را به میزان چشمگیری کاهش می دهند .
پکیج های دو مبدله از تکنولوژی بالاتری برخوردارند و می توانند نوسانات ناشی از دما و آب گرم را کاهش دهند. پکیج های دو مبدله آب سرد و گرم را به خوبی تامین می کند زیرا هر کدام از آن ها بر اساس سیستم قوی تری تولید می شوند و رسوب کمتری ایجاد می کنند. اگر شاهد ایجاد رسوب در پکیج های دیواری بودید باید در اسرع وقت اقدام به سرویس آن کنید. زیرا به مرور زمان باعث پوسیدگی لوله ها و ازبین رفتن عملکرد پکیج خواهد شد.


وجود یا عدم وجود فن در پکیج 


پکیج ها در هنکام کار کردن دود تولید می کنند. در مدل های قدیمی که پکیج ها به وسیله مشعل روشن می شدند محفظه احتراق آن ها از نوع باز بوده که باعث می شود دود به طور طبیعی خارج شود. اما پکیج هایی که در حال حاضر تولید می شوند دارا محفظه های بسته هستند که دود نمی تواند به طور طبیعی از آن خارج شود. به همین دلیل در آن ها فن تعبیه می شود . اغلب پکیج هایی که تولید می شوند دارای فن هستند زیرا از امنیت بالاتری برخوردارند. پکیج هایی که فاقد فن هستند علاوه بر کاهش امنیت از قیمت پایین تری هم برخوردار می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    درخواست خدمات