شیر پیسوار چیست؟

شیر پیسوار چیست؟

شیر پیسوار به عنوان وسیله ای کوچک در انتهای خروجی لوله آب وصل می شود. بعد از نصب این وسیله دیگر نیازی نیست برای راه اندازی وسایل خانه مانند ماشین لباسشویی اقدام به بستن کل آب ساختمان کنیم. چون شما می توانید فقط با بستن شیر پیسوار محدوده مورد نظر خود را از اتصال آب قطع کنید.

شیر پیسوار

شیر پیسوار یک وسیله ضروری در هنگام لوله کشی ساختمان است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. در سال های گذشته برای نصب شیرآلات و وسایلی همچون ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی باید کل آب ساختمان را قطع می کردید تا از ورود جریان آب جلوگیری کنید. قطعا اگر در مجتمع و آپارتمان زندگی می کردید این مساله برای شما مشکل ساز بود چون سایر ساکنین اعتراض می کردند. اما از هنگامی که از شیر پیسوار استفاده می کنید در ورود و خروج آب به درون ساختمان خود مستقل می شوید و مشکل خاصی برای شما پیش نخواهد آمد.
شیرهایی که به عنوان پیسوار شناخته می شوند علاوه بر کنترل ورودی و خروجی آب به ساختمان کاربردهای دیگری نیز برای شما دارند. به طور مثال شما می توانید میزان فشار آب ورودی به ساختمان خود را مدیریت کنید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که فشار آب بسیار بالاست و این مساله موجبات نارضایتی را برای شما فراهم کرده اصلا نگران نباشید ! زیرا می توانید مقداری از شیر پیسوار را ببندید تا آب ورودی به خانه شما از فشار کمتری برخوردار شود.

کاربرد شیر پیسوار در صنایع مختلف

همان طور که اشاره کردیم این شیر می تواند به عنوان یک تنظیم کننده برای شما عمل کند و هنگامی که آن را به لوله های آب سرد و گرم ساختمان وصل می کنید می توانید بر روی فشار آب کنترل داشته باشید و حتی می توانید جریان آب را به طور کلی قطع کنید. این وسیله در صنعت لوله کشی و سایر صنایع مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد.
به طور معمول برای مکان هایی مانند توالت فرنگی از یک شیر پیسوار استفاده می شود. زیرا ساختار توالت فرنگی به نحوی است که یک جریان ورودی آب دارد و مانند ظرفشویی دارای دو جریان و لوله نیست. اما در جاهایی مانند ظرفشویی و روشویی که اغلب از دو جریان آب سرد و گرم بهره می برند باید از دو پیسوار استفاده کرد. یک سمت شیر پیسوار به لوله های آب گرم و سرد و سمت دیگر آن به شیلنگ های موجود در زیر سینک و روشویی متصل خواهد شد.

شیر پیسوار

انواع شیر پیسوار 

شیرهای پیسوار در دو نوع فیلتر دار و بدون فیلتر در بازار موجود هستند. مدل ظاهری این دو شیر با یکدیگر تفاوتی ندارد و تنها مزیت شیرهای پیسوار فیلتر دار این است که می توانند تا حدودی باعث تصفیه آب و حذف آلودگی آن شود . اگر در ظرفشویی از این شیرها استفاده می کنید باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که حتما از دستگاه های تصفیه آب نیز بهره بگیرید. زیرا شیرهای فیلتر دار قدرت زیادی در تصفیه آب ندارند و تنها آلودگی های درشت مانند سنگ ریزه را از آب جدا می کنند. برای بهبود کیفیت و کارآیی شیرهای فیلتر دار می توانید هر سه ماه یکبار اقدام به تعویض فیلتر آن کنید.
برای تعویض فیلتر شیرهای پیسوار باید شیر را کاملا ببندید تا جریان آب ورودی به ساختمان قطع شود و سپس فیلتر آن را خارج کنید. تمیز کردن با تعویض این فیلتر می تواند کیفیت آب را افزایش دهد. فراموش نکنید که اگر مدت زمان زیادی بگذرد و شما فیلتر را تمیز نکنید امکان دارد در فشار آب تاثیر منفی بگذارد و آن را کاهش دهد.

شیر پیسوار

جنس شیر پیسوار

شیرهایی که به عنوان شیر پیسوار شناخته می شوند در سایزها و ابعاد مختلفی طراحی و عرضه می شوند و همین مساله باعث می شود تا در تمام مکان ها مورد استفاده قرار بگیرند. در حال حاضر بهترین جنس و متریالی که برای ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد چدن و برنج است. استفاده از این متریال باعث می شود تا در برابر آب دچار پوسیدگی نشوند و بتوانند کیفیت خود را در طول زمان حفظ کنند. زیرا بکارگیری از سایر فلزات می تواند باعث پوسیدگی و یا زنگ زدن زود هنگام آن ها شود.
در حال حاضر شرکت های مختلفی اقدام به تولید شیرهای پیسوار می کنند اما واقعیت این است که تفاوت چندانی در کارآیی و کیفیت آن ها وجود ندارد و نباید انتظار زیادی از عملکرد آن ها داشته باشید.

ویژگی های شیر پیسوار

⦁ شیرهای پیسوار دارای روکش هستند. این روکش ها معمولا شش رشته ای می باشند که جنس آن ها از استیل است. استیل در برابر رطوبت مقاومت زیادی دارد و بعد از گذشت مدت زمانی طولانی دچار زنگ زدگی ، پوسیدگی و تخریب نخواهد شد.
⦁ تیوپی که داخل شیلنگ های پیسوار وجود دارد مخصوص آب آشامیدنی است و نصب آن ها در ظرفشویی و روشویی هیچ ضرری نخواهد داشت. این تیوپ ها از کیفیت آب آشامیدنی محافظت می کنند.
⦁ لوله استیل که در شیر پیسوار قرار گرفته دارای بوش است که جنس آن هم از نوع استیل ضد زنگ می باشد. بکار گیری استیل در ساخت بوش ها باعث افزایش کیفیت شیلنگ های پیسوار شده است.
⦁ شیرهای پیسوار برای مناطقی که دارای فشار آب بالایی هستند نیز مناسب است زیرا می توانند تا 20 برابر فشار آب را تحمل کنند و هیچ گونه آسیبی متوجه آن ها نشود .
⦁ شیر پیسوار می تواند دمایی بالغ بر 30 تا 100 درجه سانتی گراد را تحمل کند و آسیبی به آن وارد نشود. این میزان از تحمل دما بسیار مناسب است و آن را تبدیل به گزینه مناسبی برای نصب در مکان های مختلف می کند.

آسان خدمات فرهنگ متخصص در اموری چون نصب شیرآلات، تعمیر پکیج، سرویس کولر گازی، چاه بازکنی و … آماده ارائه خدمات است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    درخواست خدمات