نحوه شست و شوی پنل خارجی کولر گازی


شست و شوی پنل خارجی کولر های گازی می تواند از مهم ترین کارهایی باشد که باید هرساله آن را انجام دهید. کندانسور یا همان پنل خارجی کولر گازی می تواند مانند داخل آن کثیف شود و نیاز هست تا دستی به روی آن بزنید. کندانسور که در فضای باز هست و گرد و غبار زیادی را به خود جذب می کند باید هر چندماه یکبار شست و شو داده شود. برعکس پنل داخلی که سالیانه باید تمیز شود.

در ادامه این مقاله بیشتر درباره نحوه شست و شوی پنل خارجی کولر گازی بپردازیم.

 

مراحل شستشوی کندانسور یا پنل بیرونی کولر گازی

 1.اطمینان از قطع بودن برق کولر گازی

حتماً اول به قطع کردن برق کولرگازی خود توجه کنید. معمولاً برق ها در آشپزخانه هستند سعی کنید از آنجا خاموش کنید. چون با روشن بود حتما دچار سوختگی کولرگازی خود می شوید. برای شستن کندانسور باید قدم به قدم پیش بروید و با هر عجله مردن ممکن است مرتکب هزینه زیادی شوید.

 

 

 

2. باز کردن درب روی کندانسور

درب روی کندانسور توسط ۸ تا ۱۰ پیچ به بدنه بسته شده ابتدا پیچ ها را باز کنید و درب بالایی کندانسور را خارج کنید. حتما حواستان به پیچ ها باشد و در جای درستی قرار دهید تا آنها را گم نکنید.

 

3.شست و شوی کندانسور

داخل پنل بیرونی سمت راست، کمپرسور و قطعات الکتریکی و الکترونیکی نصب شده و بهتر است که با نایلون و چسب آن قسمت را کامل بپوشانید تا آب به این قسمت برخورد نکند تا دچار سوختگی شود. حالا بعد از رعایت این کار ها میتوانید کندانسور را با آب بشورید.

اگر در اینجا هم میتوانید از بخارشوی و یا کارواش خانگی با فشار پایین استفاده کنید و پره های کنداسور را کاملا تمیز کنید، حتما انجام دهید. جلوی کندانسور یک موتور فن نصب شده که نگران آبریزی روی این قسمت نباشید ولی باز بهتر است تا جایی که میتوانید مراقب باشید که آب کمتری به آن قسمت برسد.

 

شست و شوی کولرگازی بسیار کار راحت و اجباری است. اما اگر نمی توانید بهتر است از متخصصین استفاده کنید. آنها می توانند به خوبی برای شما درست کنند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    درخواست خدمات