سرویس کولرگازی شامل چه چیزهایی است؟

سرویس کولرگازی شامل چه چیزهایی است؟

سرویس کولرگازی چیست؟ هر چند مدت باید کولرگازی خود را سرویس کنیم؟ چرا سرویس کولرگازی مهم است؟ اینها معدود سوالات کسانی است که کولرگازی دارند و دوست دارند کولرگازی خود را در بهترین حالت نگه دارند و از استهلاک دستگاه بکاهند. در ادامه این مطلب به تمامی این سوالات به صورت کامل جواب خواهیم داد.

 

1 – تعویض یا تمیز کردن دوره ای فیلتر های کولر گازی

اصلی ترین و مهم ترین سرویسی که حتما باید برای کولرگازی های خود انجام دهید این است که از راندمان و عملکرد صحیح آنها مطمئن شوید و آنها را بررسی کنید. فیلتر های کثیف راندمان را کاهش می دهند. جریان هوا را مسدود می کنند و بهره وری سیستم را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

 

سرویس کولرگازی

 

با بسته شدن جریان هوا؛ ممکن است خاک مستقیماً در درون لوله های مسی رسوب کند و صدمه های جبران ناپذیری را به کولر شما وارد کند. تعویض یک فیلتر کثیف با یک فیلتر نو یا تمیز می تواند مصرف انرژی دستگاه تهویه هوا را به میزان 5٪ تا 15٪ کاهش دهد.

بعضی از فیلترها قابلیت این را دارند که مجددا از آنها استفاده کنید. در نتیجه شما می توانید با شستن و خشک کردن فیلترها آنها را دوباره استفاده کنید. اما بعضی دیگر از فیلترها مثل  هپا و ویتامین سی  قابلیت استفاده مجدد نداشته و باید تعویض کنید.

چه زمان هایی فیلتر را تعویض یا تمیز کنیم؟ پیشنهاد فرهنگ به شما این است که در طول فصل گرما و تابستان، هر 2 ماه یک بار فیلتر ها را تعویض یا تمیز کنید. این موضوع برای افرادی است که در خانه حیوان خانگی ندارند که پرز آنها وارد کولر شود. اگر حیوان خانگی دارید باید هرماه یکبار این تعویض صورت بگیرد.

 

2 – تمیز نگه داشتن کویل های دستگاه

یکی از سرویس کولرگازی که باید حتما در لیست خود قرار دهید این است که کویل های دستگاه را تمیز نگه دارید. حواستان به کویل ها باشد. این قسمت مهمی از کولرگازی است که در سرنوشت عمر آنها تاثیرگذار است.

کویل و لوله مویی های کندانسور و اپراتور در طی ماه ها و سالها گرد و خاک را به خود جذب می کنند، مخصوصاً کندانسور که در محیط بیرونی قرار دارد. با گذشت زمان کویل تبخیر کننده، خاک ها را جمع می کند و گرد و غبار جریان هوا را کند می کند.

همچنین خاک ها لوله مسی را عایق می کنند که باعث می شود کارکرد کولرگازی کاهش پیدا کند. برای جلوگیری از بروز این مشک ، هر ساله کویل و لوله مسی مویی تبخیر کننده دستگاه خود را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تمیز کنید.

 

سرویس کولرگازی

 

اگر کندانسور را در محیط بیرون و حتی مجاور درختان نصب کرده اید، احتمال کثیف شدن کویل ها چند برابر است. برای مشاهده میزان کثیفی کندانسور خود کافی است که با دیدن قسمت پشت کندانسور و کویل آن از کثیف بودن و وجود گرد و غبار بر روی آن مطلع شوید.

شستن کویل ها بسیار ساده است و زمان زیادی از شما نمی گیرد. برای تمیز کردن کویل ها می توانید به سادگی از یک شلنگ آب استفاده نمایید. همچنین برای تمیز شدن بیشتر کویل ها میتونید از شانه های مخصوص کویل استفاده کنید. همه اینها نکات ساده و ریزی است که می تواند به عمر کولرگازی هایتان بیافزاید.

 

خود را برای زمستان آماده کنید

اگر برای زمستان از  سیستم گرمایشی استفاده نمی کنید، پیشنهاد فرهنگ این است که در فصل زمستان کندانسور را با یک عایق بپوشانید تا از یخ زدگی و دیگر عوامل جلوگیری شود. اینکه چگونه عایق کنید؟ می توانید از یک فوم یا یک نایلون بزرگ استفاده کنید به طوری که به صورت کامل یونیت را پوشش دهد.

 

سرویس کولرگازی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    درخواست خدمات