علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی

علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی

برای بیشتر مردم گرمای تابستان کاملاً غیرقابل تحمل است. به همین دلیل دوست دارند در خانه خود کولرگازی داشته باشند. اما گاهاً پیش می آید که کولرگازی ناگهان خاموش یا OFF می شود. شاید این عمق فاجعه باشد که در گرمای تابستان کولرگازی خاموش شود و دیگر روشن نشود یا طی زمان طولانی تری روشن شود.

این موضوع تازه ای نیست و برای هرکسی که کولرگازی دارد، اتفاق می افتد با اتفاق خواهد افتاد. هرچند اگر هرماه و هرسال کولرگازی خود را سرویس کنید این مشکل پیش نمی آید و هزینه گزافی روی دستتان نمی گذارد. حالا که شما دچار خاموش شدن ناگهانی کولرگازی خود شده اید، بهتر است با فرهنگ همراه باشید تا مشکلتان را رفع کنید.

 

به طور کلی خاموش شدن ناگهانی کولر گازی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی پنجره ای
 • علت خاموش شدن ناگهانی کولر دوتیکه
 • خاموش شدن کمپرسور کولر گازی
 • علت روشن نشدن کولر گازی
 • علت خاموش شدن کولر گازی پنجره ای
 • علت خاموش شدن ناگهانی کولر اسپلیت
 • علت آف شدن کولر دوتیکه
 • ترموستات کولر گازی
 • علت خاموش و روشن شدن کمپرسور کولر گازی
 • علت آف زیاد کولر دوتیکه

 

علت خاموش شدن کولرگازی

علت های متفاوتی برای خاموش شدن کولرگازی وجود دارد و هر یک به بخشی از سیستم کاری کولر گازی مربوط می شوند. این ایراد می تواند یک نقص فنی باشد و یا یک قطعه در کولرگازی باعث خاموش شدن ناگهانی آن شود. مورد بعدی می تواند به سیستم برق تان مربوط باشد. بهتر است که حتماً برق خود را چک کنید.

در ادامه با دلایل بروز این اتفاق بیشتر می خوانید

 

مشکلات برق کشی ساختمان یا کولر گازی

اولین و مهمترین اقدامی که باید انجام بدهید سیستم برق رو چک کنید. همچنین از سیستم برق رسانی به کولر خود اطمینان حاصل فرمایید. ممکن است یک اتصالی کوچک سیم های برق و یا اشکال در فیوز، علت خاموش شدن کولر گازی شما باشد.

 

 

 

بررسی تنظیمات ترموستات

شاید یکی از دلایلی که باعث خاموش شدن ناگهانی کولرگازی می شود، نوع تنظیمات ترموستات باشد. یک ترموستات خودکار به گونه ای کار می کند، در یک زمان مشخص خاموش یا روشن شود و اگر شما سهواً درجه ترموستات را بیشتر از حد تنظیم نمایید، ممکن است کولر به طور کلی خاموش شود.

 

سوئیچ های ایمنی فشار

برخی از کولرها دارای سوییچ فشار هستند. این سوئیچ اجزای متفاوتی را کنترل می کنند، من جمله پمپ حرارتی! زمانی که فشار زیادی به دستگاه شما بیاید سوئیچ به طور خودکار کولرگازی را خاموش می کند تا از آسیب بیشتر جلوگیری کند.

 

 

 

کثیف بودن فیلترهای کولر

همان طور که در مقاله های قبلی تاکید بسیار شده که هرساله و هرماهه کولر خود را سرویس کنید. این سرویس کردن می تواند شامل تمیز کردن نیز باشد. فیلترهای هوا یک شبکه ایمن دارند که هوای محیط شما را از آلودگی و گرد و غبار پاکسازی می کند. اما زمانی که با گرد و خاک پوشیده می شوند، از دوست تبدیل به دشمن می شوند!

زمانی می توانید به این موضوع پی ببرید که هوای اطراف شما مانند گذشته تهویه نمی شود و کولر به سختی کار می کند. این کار کردن کولر تا زمانی است که بتواند. در غیر این صورت خاموش می شود.

 

 

خراب شدن برد کولر گازی

خرابی برد از دیگر مسائلی است باید در نظر بگیرید. اگر در سیستم برق کشی کولرگازی مشکلی نباشد بهتر است که به تعمیر برد کولرگازی خود توجه کنید.  درواقع برد کولر گازی مرکز فرمان دهی کولر است. آنها با دریافت اطلاعات باعث می شوند که کولر در وضعیت های مختلف شروع به کار کند.

نکته: هر برد از یکسری مدار تشکیل شده که دقت در تعمیر برد گازی اهمیت فراوانی در سلامت آن و عمر دوباره برد کولر گازی دارد پس به همین دلیل باید حنما حنما کار تعمیر برد کولر اسپیلت را به تعمیرکار حرفه ای بسپارید .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  درخواست خدمات