Search
Generic filters

چگونه پکیج خود را تعمیر کنید

چگونه پکیج خود را تعمیر کنید

چگونه پکیج خود را تعمیر کنید

مزایا و کاربرد پکیج را می دانید؟ آیا می دانید پکیج چیست و اگر آن را در خانه یا محل کارتان دارید و میخواهید تعمیر کنید، باید چه اقداماتی را انجام دهید؟ پکیج نوعی سیستم گرمایشی است که امروزه جایگزین موتورخانه ها شده و کاربرد بیشتری نیز دارد.

انواع پکیج ها به دو دسته تقسیم بندی می شود. نوع زمینی و نوع دیواری! در ادامه این مقاله با دو نوع پکیج آشنا می شوید و همچنین اگر پکیج تان نیاز به تعمیر داشت باید چه کارهایی را انجام دهید.

 

پکیج چیست؟

در این قسمت از مقاله می خواهیم شما را با پکیج آشنا کنیم و به سوالات رایج پاسخ دهیم؛ در گذشته برای گرم کردن خانه ها از شوفاژ و رادیاتور استفاده می کردند که این دو به موتورخانه نیاز دارد. همینطور موتور خانه هزینه زیادی برای ساکنان خانه به جا می گذارد. همچنین باید یک مکان جدا مانند اتاق وجود داشته باشد و فضای زیادی را اشغال می کند.

امروزه برای استفاده کردن شوفاژ و رادیاتور از پکیج استفاده کرد که گزینه بهتری نسبت به موتورخانه است. اما در جواب پکیج چیست می توان گفت؛ پکیج یک سیستم گرمایشی مثل آبگرمگن است که البته پکیج ها وظیفه موتورخانه و آبگرمکن را باهم به دوش می کشد.

 

تعمیر پکیج

 

 

آشنایی با انواع پکیج ها

همان طور که گفتیم پکیج ها بر اساس سوخت و نحوه قرار گرفتن آن‌ها تقسیم بندی می شوند. کارکرد پیکج ها به این صورت است که وقتی آب را باز می کنید، این آبها از درون سنسورها و لوله هایی عبور کرده و گرم می شوند. در کل نیز پکیج ها به دو دسته دیواری و زمینی تقسیم بندی می شود.

 

پکیج زمینی:

پکیج زمینی دارای یک مخزن است که به طور دائم آب گرم در آن وجود دارد. وقتی که آب از آن خارج شود باز درونش پر آب می شود و گرم می ماند.

 

تعمیر پکیج

 

 

پکیج دیواری: 

پکیج دیواری طرفدار بیشتری نسبت به زمینی دارد. چون فضای کمتری را اشغال می کند. ظاهری شبیه آبگرمکن های دیواری دارند و وقتی که آب را باز کنید توسط سنسورها و لوله های مخصوص آب گرم را بیرون می راند.

این پکیج ها در مکان هایی مانند حمام، دستشویی، ظرف شویی و… مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی دیگر آب گرم مورد نیاز برای گرمای محیط به واسطه رادیاتور را تامین می‌کند و با استفاده از دود کش دود حاصل از آن را به بیرون منتقل می‌کند.

 

تعمیر پکیج

 

نحوه نصب پکیج

نصب هرچیزی ابتدا به این نیاز دارد که می خواهد در کجا نصب شود که پکیج ها از این قاعده مستثناء نیستند. برای نصب پکیج ها باید ببینید که در کجا باید آن را نصب کنید. به یاد داشته باشید نباید بالای گاز، سماور … نصب کنید، چون کار خطرناکی است.

بعد از پیدا کردن محل نصب پکیج ها باید لوله کشی آن را انجام بدهید و معمولاً باید نصب آنها را به متخصصین این کار بسپرید. اما برای نصب باید سینی را روی دیوار قرار دهید و جای آن را علامت بزنید.

بعد با دریل دیوار را سوراخ کنید. سپس سینی را بر روی دیوار با رول پلاک، پیچ و مهره نصب کنید. قطعات داخلی پکیج ها بخش مهمی هستند که باید حواستان به این قسمت باشد تا دچار خرابی نشود.

بعد از مطمئن شدن از این که در جای درستی نصب کردید باید ورودی، خروجی، شیر آب گرم و سرد را مطابق دفترچه راهنما به لوله کشی متصل کنید. این روش نصب برای پکیج های دیواری بوده و بهتر است که حتما از متخصصین استفاده کنید.

 

تعمیر پکیج

 

 

نحوه تعمیر پکیج

حال که به خوبی با پکیج و انواع آن آشنا شدید، می توانید برای خرابی های پکیج تان بسته به علت خرابی آن، تعمیر کنید. یکی از دلایل خرابی پکیج ها می تواند سرد و گرم شدن آب باشد که در این مورد باید تعمیر پکیج خود را آغاز کنید. ممکن است گرفتن لوله ها منجر به این شود که آب به خوبی گرم نشود.

یکی از راه حل های بسته شدن لوله ها این است که آنها را جرم گیری و شست و شو دهید. سپس با آب تمیز به خوبی آن را بشویید و دوباره لوله کشی را بشویید. در برخی موارد فشار آب کم می شود که این نشان از خرابی پکیج نبوده و نیاز به تعمیر پکیج نیست.

پس برای تعمیر پکیج باید به خوبی علت آن را مشخص کنید سپس بهترین راه حل را انتخاب نمایید. از طرفی بهتر است که همیشه از متخصصین کمک بگیرید چون ممکن است با تعمیر اشتباه بدتر پکیج های خود را خراب کنید.

تعمیر پکیج کار آسانی نیست و باید همیشه از متخصصین بخواهید که فرهنگ می تواند گزینه خوبی برای خانه یا محل کار شما باشد.

چگونه پکیج خود را تعمیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *