علت های بوی بد کولر گازی از چیست؟

علت های بوی بد کولر گازی از چیست؟

زمانی که تابستان شروع می شود و وقت روشن کردن کولرهای گازی می رسد، ممکن است بعد از روشن کردن متوجه بوی بد کولر گازی شوید که این نشان از سرویس نکردن آن است.

باید سعی کنید وقتی کولرگازی دارید، از آن به خوبی نگه داری کنید. حالا که احساس بوی بد را می فهمید، بهتر است که راه های رفع آن و چرایی آن پی ببرید. ممکن است بوهای زیادی به وجود بیاید از جمله بوی کپک و قارچ یا بوی بد جوراب مانند، بوی دود اگزوز و… ! حتی خاموش شدن ناگهانی کولرگازی از دیگر معضل ها است که بهتر است بیشتر درباره آن بدانید.

در این مقاله براسا هرکدام بو راه حلی وجود دارد تا بتوانید آنها را درست و سرویس کنید. اگر نتوانید مشکلات را حل کنید می توانید از فرهنگ کمک بخواهید و از متخصصین استفاده کنید.

 

بوی کپک و قارچ از کولرگازی

اگر از کولرگازی تان بوی کپک یا قارچ میاید، احتمالاً کپک به وجود آمده است. چرا که وجود رطوبت در این وسایل ها، می تواند منجر به وجود آمدن کپک شود. به همین منظور باید برای رفع کپک ها، در اسرع وقت اقدام کنید.

برای اینکه بروز این مشکل را به حداقل برسانید، می توانید فیلترهای مربوط به سیستم تهویه را تعویض کنید. نشتی مجراها را بررسی کنید و سالانه سعی کنید کولرگازی خود را تمیز و در صورت نیاز سرویس کنید.

ضمناٌ اگر در محیط خودتان زمین سیستم AC دارد می تواند به راحتی خاک ها را جمع کند. در این جور مواقع بایستی گرد و غبار را مرتباً جمع کنید. چون بیشتر کولرهای گازی با وجود گرد و غبار اطراف خانه، خراب شود.

بهترین روش که می توانیم به شما برای کولرگازی خود پیشنهاد کنیم، این است که از سیستم های رطوبت گیر استفاده کنید تا کولر گازی شما بیشترین عملکرد را داشته باشد. این رطوبت گیر مستتقیما به سیستم HVAC متصل می شود و به طور خودکار رطوبت اضافه را از هوا حذف می کند.

 

بوی کولرگازی

 

 

وجود بوی جوراب در کولرگازی 

یکی دیگر از بوهای نامطبوع که وجود دارد و زیاد پیش می آید، آب راکد، کویل های کثیف و مخازن تخلیه آب مسدود شده همگی می توانند منجر به تولید این بوی بد و نامطبوع شوند. با درخواست خدمات تمیز کاری حرفه ای می توانید به راحتی از شر این بوهای نامطبوع خلاص شوید.

 

بوی دود اگزوز 

در درون کولرها روغنی وجود دارد که به موتور دستگاه کمک می کند تا بیشترین عملکرد خود را داشته باشد. اگر از کولرگازی بوی دود اگزوز خارج شد بدین معناست که روغن موجود در کولرگازی نشتی پیدا کرده است. در این حالت نباید خودتان کاری کنید. بلکه باید از متخصصین کمک بگیرید که می توانید از فرهنگ استفاده کنید.

 

بوی کولرگازی

 

 

بوی دود سیگار 

کشیدن سیگار در خانه می تواند بوی سیگار را پخش کند. دود سیگار می تواند در فیلتر و اواپراتور انباشته شود. به همین دلیل ممکن است که هنگامی که سیستم تهویه مطبوع را روشن می کنید، بوی سیگار را احساس کنید. تعویض فیلتر، برنامه های منظم تمیز کردن کولر گازی و کشیدن سیگار در خارج از منزل می تواند این مشکل را برطرف سازد.

 

بوی سوختگی در کولر

اگر بوی سوختگی احساس می کنید، حتماً دارد چیزی می سوزد. این مشکل می تواند از بیش از حد گرم شدن یا ذوب شدن قطعات پلاستیکی باشد. حتی امکان دارد در سیم کشی مشکلی به وجود آید.

در این جور مواقع باید حتماً سریعاً کولر خاموش کنید و از یک تکنسین HVAC بخواهید تا سیستم شما را به طور کامل بررسی کرده تا مشکل برقی و مکانیکی در کولر گازی به وجود نیاید.

 

بوی کولرگازی

 

بوی استون

یکی از خطرناک ترین بو هایی که می تواند از کولرگازی بیاید، بوی استون مانند است. اگر همچین بویی به مشام شما رسید باید سریعاً با متخصصین تماس بگیرید. چون می تواند حاکی از بوی نشت گاز باشد.

حتماً پنجره های خود را باز کنید. هر بویی که از کولرگازی خارج می شود چون فضای خانه یا محل کار را پر می کند و باید تهویه درست کنید.  لذا خوب است که به سرعت علت های بوی بد کولر گازی را جویا شوید و مشکل را برطرف سازید تا بتوانید از عملکرد مناسب این دستگاه به خوبی بهره مند شوید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    درخواست خدمات